بررسی راه‌های تربیت فرزندان در پرتو تکنولوژی‌های نو
1394-07-08
بررسی راه‌های تربیت فرزندان در پرتو تکنولوژی‌های نو

منبع خبر: سایت دانشگاه صنعتی شریف

دکتر محمدتقی احمدیان رئیس پژوهشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی شریف از برگزاری نخستین همایش بین‌المللی نسلی سالم در پرتو فناوری‌های نوین خبر داد و در این خصوص گفت: این همایش یکی از نخستین تلاش‌های علمی صورت گرفته در زمینه تاثیر متقابل تکنولوژی در تربیت کودکان و نوجوانان کشور محسوب می‌شود که مبنایی برای گسترش و ارتقای دانش در این حوزه است.
دکتر احمدیان دبیر همایش نسلی سالم در پرتو فناوری‌های نوین در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با اشاره به هدف برگزاری این همایش گفت: این همایش ملی در زمینه تاثیر متقابل فناوری بر تربیت کودک و نوجوان فعالیت می کند و مبنایی برای گسترش و ارتقای دانش در این حوزه خواهد بود.
وی اظهار داشت: همایش حاضر یکی از نخستین تلاش‌های علمی صورت گرفته شده در زمینه تکنولوژی و تربیت کودک و نوجوان در کشور محسوب می‌شود که در حال حاضر این حوزه به عنوان یکی از زمینه‌های مطالعاتی مهم در دانشگاه‌ها و مراکز علمی پژوهشی مطرح دنیا مورد توجه بسیاری واقع شده است.
وی با تاکید بر این نکته که؛ اگر ما بتوانیم فرزندانمان را در مسیر آینده با استفاده از تکنولوژی‌های نو به نحوی تربیت کنیم که خدمتگزار جامعه باشند موفقیت بزرگی بدست آورده‌ایم، افزود: جامعه سالم نیازمند افرادی است که در تحولات صنعتی با استفاده از اطلاعات جدید و تکنولوژی‌های نو مبتنی بر استدلال و تعقل کافی برنامه‌ریزی مناسبی را برای جامعه انجام بدهند.
رئیس پژوهشکده مهندسی پزشکی و سیستم‌های سلامت ادامه داد: حضور متخصصان تعلیم و تربیت، علوم بهداشتی و تکنولوژی همچون علوم کامپیوتری، فضای مجازی و ... در این همایش مبنایی برای تبادل افکار و اطلاعات در راستای تربیت نسلی سالم برای آینده کشور خواهد بود.
وی تصریح کرد: ما در این رابطه با دعوت از متخصصین بنام ایرانی و خارجی در برگزاری کنفرانس سعی کرده‌ایم با هدایت و تبیین راه‌های تربیت فرزندانمان در پرتو تکنولوژی‌های نو آن‌ها را در مسیر اطلاعات مفید و صحیح قرار دهیم.
دکتر احمدیان با اشاره به اینکه نسلی سالم، نسلی است که دارای سلامت فیزیکی، روحی- روانی و اجتماعی بوده و بتواند جامعه را در مسیر پویایی و رشد قرار دهد، گفت: ما نسل متخصص همراه با دانش پویا می‌خواهیم که آینده‌سازان واقعی کشور باشند. به طوری که بتوانند اطلاعات درست را دریافت و بر اساس آن اطلاعات صحیحی که به نفع جامعه است اهداف خود را دنبال کنند.
وی علت برگزاری این همایش را تحولات تکنولوژی‌های نو از جمله اینترنت، موبایل و نرم افزارهای مختلف در فضای مجازی عنوان کرد وگفت: جداسازی و برداشت اطلاعات مفید از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی توسط فرزندان ما هوشمندی آن‌ها نسبت به تکنولوژی‌های نوین را ضروری می‌نماید. در این صورت می‌توانیم امیدوار باشیم که جامعه پیش روی ما جامعه‌ای مدبر و سالم خواهد بود.
در احمدیان خاطرنشان کرد: اگر ما در شرایط موجود که دیتا و اطلاعات به طرق مختلف وارد جامعه می‌شود بتوانیم این مجموعه‌ها را برای نسلی سالم در آینده متناسب با فرهنگ کشور هدایت و مدیریت کنیم، قطعاً بر روند کشور موثر خواهد بود.
دبیر همایش در پایان صحبت‌هایش تصریح کرد: همایش نسلی سالم در پرتو فناوری‌های نوین در تاریخ‌های 4 و 5 اسفند ماه 1394 در مرکز بین المللی همایش‌های رازی برگزار می‌گردد، علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به وب سایت؛ hgnt.sharif.ir اطلاعات لازم را در زمینه نحوه ثبت نام، ارسال مقالات و زمان بندی‌های مربوطه دریافت نمایند.